Magazyny energii

Idealne połączenie

Jak działa magazyn energii?

  1. Prąd produkowany przez mikroinstalację trafia do inwertera w domu.
  2. Stąd, w pierwszej kolejności będzie zasilał aktywne urządzenia.
  3. Nadwyżki niewykorzystanej na bieżąco energii, trafią do magazynu – po zachodzie słońca i kiedy bieżąca produkcja będzie niższa niż zużycie, odbierzesz energię w pierwszej kolejności z magazynu.
  4. Z sieci odbierzesz też pozostała nadwyżkę energii, jeśli skończy się energia w Twoim magazynie.

Zainwestowanie w magazyn energii idealnie łączy się z system paneli fotowoltaicznych. Sprawdza się to szczególnie w przypadku, kiedy właściciele domów i firm chcą być niezależni od swojego dostawcy energii elektrycznej. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie zasilania również w nocy. Rozmiar magazynu baterii słonecznych zależy od unikalnych potrzeb energetycznych. Trzeba wziąć tu pod uwagę takie czynniki jak ilość energii elektrycznej zużywanej w domu oraz zapotrzebowanie energetyczne dla posiadanych urządzeń.

Kilka zalet magazynu energii

Współpraca z PV

Zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną, zatrzymaj je w magazynie. Zgromadzoną energię wykorzystasz w nocy, podczas awarii sieci lub gdy produkcja będzie niewystarczająca do Twoich potrzeb.

Bezpieczeństwo

Magazyn Energii posiada zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami. Posiada również funkcję backup, która chroni przed nagłą przerwą w dostawie energii z sieci.

Nowoczesny design

Niewielki rozmiar sprawia, że urządzenie nie potrzebuje dużej powierzchni do instalacji. Nowoczesna, estetyczna obudowa wykonana z metalu pozwala wkomponować się w praktycznie każde współczesne wnętrze.

Więcej mocy

Modułowa budowa pozwala na bezproblemową rozbudowę magazynu energii. W razie potrzeby, dzięki połączeniu kilku modułów możesz zyskać nawet kilkukrotnie większą pojemność użytkową.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu!

Doświadczenie

Setki zakończonych realizacji i poznanych ludzi pozwalają nam podchodzić do każdej kolejnej oferty z większą wiedzą i bardziej nieszablonowym myśleniem.

Kompleksowość

Zajmujemy się kompleksową obsługą klienta w zakresie projektowania, obsługi oraz montażu instalacji. Pomagamy przejść przez cały proces inwestycji.

Efektywność

Dbamy o to, by oferować Wam najbliższe, niezmienne terminy, a dzięki stałej współpracy z zaufanymi dystrybutorami, nasze produkty mają najniższe ceny.

Technologia

Oferujemy jedynie innowacyjne produkty najwyższej klasy, pozwalające na wieloletnią bezobsługową pracę instalacji. Najwyższa jakość gwarantuje najlepszy zwrot.